Yüksekokul Müdürü 

Öğr. Gör. Kpt. Hakan KAHRAMANER

1977 yılı Hatay/Antakya doğumludur.2000 yılında İstanbul Üniversitesi Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliğinden mezun oldu. 2000-2001 yılları arasında Deniz Stajını tamamlayarak sınavla Uzakyol Vardiya Zabiti ünvanı alarak Denizcilik Kariyerine başladı. 2001-2010 yılları arasında özel sektör bünyesinde Uluslararası Deniz Taşımacılık Armatör ve İşletme kuruluşlarının Türk ve Yabancı bayraklı gemilerinde  3.Kaptan, 2.Kaptan ünvanlarıyla dünyanın bir çok ülke limanı arasında deniz taşımacılığı yaptı. Özellikle Konteyner ve Kuru/Dökme Yük gemilerinde uzmanlaştı. 2010 yılında Uzakyol Kaptan ünvanını aldı. 2011 yılında Yalova Üniversitesi Yalova Meslek Yüksekokulunda Öğretim Görevlisi ünvanıyla akademik kariyerine başladı. 2013-2018 yılları arasında Yalova Meslek Yüksekokulu Ulaştırma Hizmetleri Bölüm Başkanlığı, 2015-2018 yılları arasında Uluslararası Mesleki ve Teknik Eğitim Birliği (IVETA) Balkan ve Orta Asya Ülkeleri Sorumluluğu ,2017-2018 yılları arasında Yalova Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu. Bu görevleri ile birlikte Denizci Meslek Yüksekokulları Çalıştayların'da, Mesleki ve Teknik Eğitim Sempozyum& Çalıştayların da Ulusal ve Uluslararası düzeyde Yalova Üniversitesi ve Türk Meslek Yüksekokullarını temsil görevlerinde bulundu.  Halen 1 adet Kalkınma Ajansı Mesleki ve Teknik Eğitim altyapı projesinde görev almakta , Yalova Meslek Yüksekokulun'da "Denizci Eğitimci Yeterliliği" ile temel denizcilik dersleri vermekte, Uluslararası Ticaret ve Finansman alanında Yüksek Lisans eğitimi almakta olup Temmuz 2019 ayından itibaren Yalova Üniversitesi Altınova Meslek Yüksekokulu Müdürlüğünü sürdürmektedir. İyi düzeyde İngilizce ve Arapça dillerini bilir, Evli ve 1 çocuk babasıdır. 

İdari İşler Sorumlu Müdür Yardımcısı

Öğr. Gör. Mustafa Rüçhan PEKCAN

1978 yılı Merkez/EDİRNE doğumludur.1992-1996 Edirne Teknik Lisesi Makine Bölümü (4 Yıllık) mezunu olduktan sonra 1997’ de kazandığı Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Su Ürünleri Mühendisliğinden 2001 yılında mezun oldu. Stajını 2000 yılında Çanakkale Tarım İl Müdürlüğü Mikrobiyoloji Laboratuarlığında yaptı. Askerliğini 2002-2003 yılları arasında Deniz Harp Okulu Komutanlığı Uzman Sualtıcılık Öğretmeni olarak yapmıştır, bir dönem Kurbağa Adam Eğitim Kurslarında Eğitmen olarak görev almıştır. 2003-2019 yılları arasında özel sektör bünyesinde Uluslararası Alanda Markalaşmış Yerli ve Yabancı Firmalarda Yönetici ve Mühendis olarak görev yapmıştır. Bunlardan bazıları; Kılıç Su Ürünleri (Kafes Üretim Mühendisi ve sistem dalgıçları baş dalgıcı), Noordzee Su Ürünleri (Maniplasyon ve Strateji Mühendisi), Ege İzmir H.Van Wijnen Su Ürünleri (İşleme Tesisi Müdürü), Marmara SeaFood ve Alt bünyesindeki Fabrikaların Baş Mühendis ve Teknik sorumlusu, yine Ulusal ve Uluslar arası çalışan firmalarda Profesyoel Dalgıç, Proje Yöneticisi ve İdari Amir görevlerinde bulunmuştur. 2019 yılında Yalova Üniversitesi Altınova Meslek Yüksekokulu’nda Öğretim Görevlisi ünvanıyla akademik kariyerine başladı ve İdari Müdür Yrardımcısı olarak görevini sürdürmektedir. 2019 yılında Mutluluğa adım atmıştır.

Eğitim-Öğretim İşleri Sorumlu Müdür Yardımcısı

Öğr. Gör. Dr. Gökhan TIMAÇ

1979 İzmit doğumludur. Lisans eğitimini 2004 yılında Marmara Üniversitesi, Teknik Eğitim Fakültesi, Metal Öğretmenliği Eğitimi bölümünü bölüm birincisi olarak tamamlamıştır. Üniversite sonrası Arçelik A.Ş. Çamaşır Makinası Fabrikasında, Üretim Mühendisliği Bölümünde, Bakım sorumlusu olarak göreve başlamıştır. Aynı zamanda Arçelik’te yürütülen TPM (Toplam Üretken Bakım / Yönetim) -YALIN faaliyetleri kapsamında, TPM-YALIN eğitimlerinde ve projelerinde görev almıştır. Bu dönem içinde üretim bakım faaliyetleri ve plastik kalıpları/prosesi ile ilgilenmiştir. TPM-YALIN faaliyetleri içinde TPM-YALIN eğitimi, Hidrolik, Pnömatik, Kaynak, Yağlama, Problem çözme teknikleri, PokeYoke, 5S, Kaizen, 14001 çevre, Makina mekanik bakımcılık, Teknik resim, Ölçme kontrol vb. fabrika içi eğitimleri vermiştir.

Yine Arçelik’ te çalışırken, 2004 yılında Marmara Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Metal Eğitimi Ana Bilim Dalında Y. Lisansa başlamış ve “Havacılık Endüstrisinde Kullanılan Alüminyum ve Alüminyum Alaşımlarının TIG Kaynak Yöntemi ile Kaynaklana bilirliğinin İncelenmesi” Yüksek Lisans Tezi ile 2006 yılında Y. Lisansını tamamlamıştır. Y. Lisansını bitirdikten sonra 2007 yılında kısa dönem olarak askerliğini yapmıştır.  Askerden sonra Arçelik A.Ş. Çamaşır Makinası fabrikasında, Ar-Ge departmanında, Ar-Ge Tasarım Sorumlusu ve TPM-YALIN faaliyetlerinde görev almıştır. Yine Arçelik’ te çalışırken aynı yıl içinde Marmara Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Metal Eğitimi Ana Bilim Dalında Doktora programına başlamış ve “Nikel Esaslı Süperalaşım Köpük Malzemelerin Boşluk Oluşturma Tekniği ile Üretilmesi, Mikroyapısal ve Mekanik Özelliklerinin İncelenmesi” Doktara Tezi ile 2016 yılında Doktorasını tamamlamıştır. Bu dönemde bir adet uluslararası Patent almıştır ve bir adet AB projesinde de görev almıştır.

2011 yılında “Uluslararası Kaynak Mühendisliğini”  (IWE) programını tamamlamıştır. 2014 yılında da “İş güvenliği Uzmanlığı / Sınıf-C” sertifikasını almıştır.

2007 - 2017 yılları arasında Ahmet Elginkan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezin’de sosyal sorumluluk kapsamında da; Hidrolik, Pnömatik, TPM-YALIN, Eğitimcinin eğitimi, Pnömatik arıza bulma ve çözümleri, Sosyal stiller, Problem çözme teknikleri, FMEA, 6 Sigma vb. kursları ve seminerleri vermiştir.

2012 yılında Arçelik’ teki görevinden ayrılarak NOVA grupta, Ar-Ge ve Mühendislik departmanında, Proje Teknik Yöneticisi olarak Ar-Ge, tasarım, mühendislik ve imalat çalışmaları çerçevesinde Mercedes, KİA, Shell, Petrol Ofisi, Polimeks, Swatch, Vestel,  vb. birçok uluslararası ve ulusal projelerde Proje Teknik Yöneticisi olarak görev almıştır. 

2015 Yılında NOVA gruptan ayrılarak TIRSAN A.Ş. de Kaynaklı imalat yönetici olarak görevine başlamıştır. Özellikle Paslanmaz ve Alüminyum malzemelerin kaynaklı imalatı, ADR’li ve Basınçlı kaplar üretim, kalite, tahribatsız muayenene (NDT) konularında çalışmalar yapmıştır. 2017 yılında TIRSAN içinde görevde yükselme ile Kalite Güvence ve Yalın Müdürü olarak görevine devam etmiştir. ISO 9001, 14001, 10002, OHSAS 18001 yönetim sistemleri ile PDI, PQ, IQC, SQA ve Yalın sistemi kapsamında 5S, Kaizen, VSM, Jishuken, Method, A3, TRIZ, FMEA konularında görev almıştır. Bu dönemde 7 adet Patent almıştır ve 3 adet Tübitak projesinde de görev almıştır.

2019 Yılında TIRSAN A.Ş. deki görevinden ayrılarak Yalova Üniversitesi Altınova Meslek Yüksekokulu Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü, Kaynak Teknolojisi Programında Öğretim Görevlisi ve Altınova Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı idari görevlisi olarak çalışmaya devam etmektedir. Halen bir adet kalkınma ajansı (MARKA) Mesleki Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi projesinde proje yürütücüsü olarak görev almaktadır. Evli ve 2 çocuk sahibidir.

 

Etiket: Müdüriyet