Altınova Meslek Yüksekokulu Müdürü

Makine ve Metal Teknolojileri Bölüm Başkanı                                                        

Dr. Öğr. Üyesi Gökhan TIMAÇ                                                              

1979 İzmit doğumlu olan Gökhan TIMAÇ; 2004 yılında Marmara Üniversitesi, Teknik Eğitim Fakültesi, Metal Öğretmenliği Eğitimi bölümünde lisans eğitimini bölüm birincisi olarak tamamlamıştır. Üniversite sonrası 2004 yılında Arçelik A.Ş. Çamaşır Makinası Fabrikasında, Üretim Mühendisliği Bölümünde, Bakım sorumlusu olarak çalışmaya başlamıştır. Aynı zamanda Arçelik bünyesinde Yalın/TPM (Toplam Üretken Bakım / Yönetim) -Yalın faaliyetleri kapsamında, TPM-Yalın eğitimlerinde ve projelerinde de görev almıştır. Bu dönem içinde üretim bakım faaliyetleri ve plastik kalıpları/prosesi ile ilgilenmiştir. TPM-YALIN faaliyetleri içinde TPM-YALIN eğitimi, Hidrolik, Pnömatik, Kaynak, Yağlama, Problem çözme teknikleri, Poke Yoke, 5S, Kaizen, 14001 çevre, Makina mekanik bakımcılık, Teknik resim, Ölçme kontrol vb. fabrika içi eğitimleri vermiştir.

Yine Arçelik’ te çalışırken, 2004 yılında Marmara Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Metal Eğitimi Ana Bilim Dalında Y. Lisansa başlamış ve “Havacılık Endüstrisinde Kullanılan Alüminyum ve Alüminyum Alaşımlarının TIG Kaynak Yöntemi ile Kaynaklana bilirliğinin İncelenmesi” Yüksek Lisans Tezi ile 2006 yılında Y. Lisansını tamamlamıştır. Y. Lisansını bitirdikten sonra 2007 yılında kısa dönem olarak askerliğini yapmıştır.  Askerden sonra Arçelik Çamaşır Makinası fabrikasında, Ar-Ge departmanında, Ar-Ge Tasarım Sorumlusu ve TPM-YALIN faaliyetlerinde görev almıştır. Bu dönemde tasarımlar, testler, projeler, patent vb. mühendislik faaliyetleri kapsamında birçok konuda çalışmalarda bulunmuştur. Yine Arçelik’ te çalışırken Marmara Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Metal Eğitimi Ana Bilim Dalında Doktora programına başlamış ve “Nikel Esaslı Süperalaşım Köpük Malzemelerin Boşluk Oluşturma Tekniği ile Üretilmesi, Mikroyapısal ve Mekanik Özelliklerinin İncelenmesi” Doktara Tezi ile 2016 yılında Doktorasını tamamlamıştır. Bu dönemde bir adet uluslararası Patent almıştır ve bir adet AB projesinde de görev almıştır.

2011 yılında “Uluslararası Kaynak Mühendisliğini” (IWE) programını tamamlamıştır. 2014 yılında da “İş güvenliği Uzmanlığı / Sınıf-C” sertifikasını almıştır. Buna ek olarak ta 2007 – 2017 yılları arasında Ahmet Elginkan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’nde sosyal sorumluluk olarak ta; Hidrolik, Pnömatik, Kaynak, TPM-Yalın, Eğitimcinin Eğitimi, Sosyal Stiller, Problem Çözme Teknikleri, FMEA, 6Sigma, vb. kursları ve seminerleri vermiştir.

2012 yılında Arçelik’ teki görevinden ayrılarak NOVA grupta, Ar-Ge ve Mühendislik departmanında, Proje Teknik Yöneticisi olarak Ar-Ge, tasarım, mühendislik ve imalat çalışmalarında görev almıştır. Bu dönemde SHELL, Swatch, PO – OMV, Polimeks, KIA, OPEL, Mercedes vb. gibi ulusal ve uluslararası birçok projenin mühendislik anlamında Teknik Yöneticiliğini yapmıştır.

2015 Yılında NOVA gruptan ayrılarak TIRSAN A.Ş. de Kaynaklı imalat Yönetici olarak görevine başlamıştır. Bu görevde basınçlı kaplar ve tehlikeli madde taşımacılığı üzerine paslanmaz ve alüminyum malzeme başta olmak üzere birçok tanker projesinde görev almıştır. 2017 Yılında TIRSAN A.Ş. içinde terfi ederek Kalite Güvence ve YALIN üretim Müdürü olarak çalışmaya devam etmiştir. Bu görevdeyken uluslararası standartlar başta olmak üzere toplam kalite sistemi kurulumu, eğitimler, yalın faaliyetler, patentler, projeler vb. çalışmalarda birçok görev almıştır. ISO 9001, 14001, 10002, OHSAS 18001 yönetim sistemleri ile PDI, PQ, IQC, SQA ve Yalın sistemi kapsamında 5S, Kaizen, VSM, Jishuken, Method, A3, TRIZ, FMEA konularında görev almıştır. Bu dönemde 7 adet Patent almıştır ve 3 adet Tübitak projesinde de görev almıştır.

2019 Yılında TIRSAN A.Ş. deki görevinden ayrılarak Yalova Üniversitesi Altınova Meslek Yüksekokulu Makine ve Metal Teknolojileri Bölüm Başkanı idari görevlisi olarak çalışmaya devam etmektedir. Bu görevdeyken Tahribatsız Muayene Uzmanlığı (NDT) NDT Level II- UT, PT, RT, VT – Level III- MT EN ISO 9712 belgelerini almış ve bir adet MARKA projesinin sorumlu yürütücülüğünü başarı ile tamamlamış ve 3 adet Patent tescili almıştır. 2019-2020 / 2020-2021 /2021-2022 yılları güz ve yaz dönemlerinden günümüze kadar kadroya uygun olarak dersler vermektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

Altınova Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı

Öğr. Gör. Murat ŞAHİN

80 Trabzon doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimlerini Trabzon’ da tamamlamıştır. 2003’ te Marmara Üniversitesi, Teknik Eğitim Fakültesi, Metal Öğretmenliği Eğitimi bölümünden mezun olmuştur. Üniversite sonrası ağırlıklı olarak plastik enjeksiyon ve kalıpları imalatı yapan RAMSAN PLS. KALIP SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ de İmalat Şefi olarak çalışmıştır.

2005 yılında Arçelik A.Ş. Çamaşır Makinası İşletmesinde, Ürün Geliştirme ve Kalite Kontrol Bölümlerinde tasarımcı olarak görev yapmıştır. 2008 yılında Askerlik görevi nedeniyle Arçelik A.Ş.’ den ayrılarak vatani görevini kısa dönem olarak yapmıştır.

2004 –  2007 yılları içerisinde Marmara Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Metal Eğitimi Ana Bilim Dalında Yüksek Lisansını tamamlamıştır.

2008 ortalarında Trabzon’ a dönerek çelik, sfero ve bimetal döküm, işleme ve boyama tesisleri olan Hekimoğlu Döküm A.Ş. şirketinde göreve başlamıştır. Burada 2018 yılına kadar; Kalite Kontrol, Kalite Güvence ve İş Güvenliği departmanlarında sorumlu ve müdür olarak görev yapmıştır.

2018 yılında Mevlana Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi’ nde ve de Trabzon, Rize, Gümüşhane, Giresun bölgesinde ağırlıklı olarak HES, İnşaat, Üretim, Kanalizasyon, Karayolları sektörlerinde iş güvenliği uzmanı olarak görev yapmıştır.

ISO TS 16949, 9001, 14001, OHSAS 18001 yönetim sistemleri ile Kalite ve İş güvenliği alanlarında pek çok eğitim ve sertifikalara sahiptir. Yine otomotiv sektöründe bilhassa kullanılan Core Tool (APQP, PPAP, FMEA, MSA, SPC) larla ilgili çeşitli eğitim ve sertifikalara sahiptir. A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı ve tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı sertifikalarına da sahiptir.

2019 yılında Yalova Üniversitesi Altınova Meslek Yüksekokulu Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü, Kaynak Teknolojisi Programında Öğretim Görevlisi unvanıyla akademik kariyerine başlamıştır. 2019-2022 yılları arasında Makine ve Metal Teknolojileri Bölümünde Bölüm Başkanlığı görevini yürütmüştür.  2022 Ekim ayı itibariyle halen Altınova Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir. Bir adet kalkınma ajansı (MARKA) Mesleki Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi projesinde proje yürütücüsü olarak görev almıştır. Marmara Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Metalurji ve Malzeme Mühendisliğinde doktora eğitimine tez aşamasında devam etmektedir. İyi düzeyde İngilizce bilmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölüm Başkanı

Dr. Öğr. Üyesi Özgür DEMİR

1982 İstanbul doğumlu olan Özgür DEMİR; ilk, orta ve lise eğitimini Bursa’da tamamlamıştır. 2002 yılında Uludağ Üniversitesi TBMYO İklimlendirme – Soğutma Ön lisans eğitimi, 2007 yılında Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Karabük Teknik Eğitim Fakültesi Tesisat Öğretmenliği Lisans eğitimi ve akabinde Karabük Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Makine Eğitimi Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini tamamlamıştır. Birçok bölümde ön lisans, Makine Mühendisliği bölümünde lisans ve Nükleer Enerji ve Enerji Sistemleri bölümünde Yüksek Lisans dersleri ve danışmanlıkları olmuştur. İdari olarak Bölüm Başkanlığı, AUZEF İl Koordinatör Yrd., Senato Temsilciliği, Müdür Yardımcılığı gibi görevlerde bulunmuştur. Özel sektörde TEM İnşaat bünyesinde Karabük KARES AVM inşaatında proje sorumlusu olarak çalışmış ayrıca Sinop’ta Sinop Yatırım A.Ş, Dedeoğlu Tic. Ltd. Şti gibi firmalarda özel sektör danışmanlıkları yapmıştır. Endüstriyel kurutma, Güneş Enerjili Araçlar ve Enerji konularında çalışmaları bulunmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır. 

 

Raportör Aşkın Karadaş

1971 Yılında Erzurum'da doğdu. 2000 yılında Atatürk Üniversitesi  Erzurum Meslek Yüksekokulu Otomotiv bölümünden, 2011 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu.1995 yılında Atatürk üniversitesi'nde memuriyet hayatına başladı, daha sonra Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Kocaeli Üniversitesinde; İdari Şef, Maaş Tahakkuk, Satınalma, Ayniyat Saymanlığı ve Yüksekokul Sekreterliği görevlerinde bulundu. 01.08.2013 tarihinde Armutlu Meslek Yüksekokulu'na Yüksekokul Sekreteri olarak atandı. Daha sonra kurumumuzda  Kantin ve Yemekhaneler şube müdürlüğü, Satınalma Şube Müdürlüğü görevlerini yaptı. Şuan Altınova Meslek Yüksekokulu’nda Yüksekokul Sekreteri olarak görev yapmaktadır.

  

Etiket: Yüksekokul Kurulu